Blachodachówka


Blachodachówka jest jednym z najchętniej wybieranych, przez Polaków, materiałów służących do pokrycia dachów. Jest ona produkowana przede wszystkim z ocynkowanych blach stalowych. Materiał ten posiada wiele bardzo pozytywnych cech, które przemawiają za wyborem właśnie jego, w przypadku prac związanych z tworzeniem pokrycia dachowego. Jakie to cechy?

Przede wszystkim blachodachówki nie nasiąkają wodą i nie zmieniają swojej wagi pod deszczu, co jest bardzo istotną kwestią umożliwiającą postawienie na dachu prostej i nieskomplikowanej więźby. Jako, że zazwyczaj blachodachówki wykonywane są ocynkowanej blachy stalowej, to osoby je stosujące mają zagwarantowane, iż przez długi okres czasu rdza nie wpłynie destrukcyjnie na ich wygląd czy też funkcjonalność. Trwałość blachówek szacowana jest na okres około 70-80 lat, w tym przypadku ich kupna, producenci zazwyczaj oferują okres gwarancji wynoszący zazwyczaj od 15 do 20 lat.

Bardzo istotnym faktem, dla osób skłaniających się do wyboru blachodachówek jest z pewnością duża łatwość pielęgnacji dachu stworzonego z tego materiału. Dach z blachodachówki wystarczy, bowiem jedynie raz na około 6-7 lat przemyć zwykła wodą, a w przypadku podniszczenia po prostu podmalować farbą podkładową oraz farbą nawierzchniową.

Niestety blachodachówka nie jest idealnym materiałem, a do jej największych wad z pewnością należy zaliczyć skutki jej lekkiej wagi, która powoduje, że podczas opadów burzy domownicy mogą być narażeni na głośne odgłosy wywołane spadającymi na nią kroplami deszczu. Oprócz tego może być ona tylko i wyłącznie w przypadku dachów, o kącie nachylenia połaci powyżej 12 stopni.


PROMOCJE: