» Ocieplenia
» Docieplenia
» Tynki
» Elewacje
» Styropian
» Blachodachówka
» Klinkier
» Cegła klinkierowa
» Ocieplanie poddaszy
» ocieplanie budynków styropianem
» Kostka brukowa cennik
» Układanie kostki brukowej
» Mieszalnia farb
» Wełna mineralna
» docieplamy dom
» Systemy dociepleń
» Termoorganika
» Izolbet
» Tynk akrylowy
» Materiały ociepleniowe
» Docieplanie bloków
» Tynk akrylowy
» Tynk silikatowy
» Tynk silikonowy
» Tynk mozaikowy
» Zimne ściany
» Docieplenia Warszawa
» Ciepły dom
» Sposób na ciepłą zimę
» Zimne kamienice
» Docieplanie na szybko
» Budowa domów pod klucz
Cegła klinkierowa
Cegła klinkierowa jest produktem w 100 procentach naturalnym, powstałym w wyniku wypalania gliny w temperaturze około 1300-1400 stopni Celsjusza. Ze względu na bardzo szeroki wachlarz kolorystyki, oraz rodzajów wykończenia, cegła klinkierowa jest materiałem, który doskonale nadaje się chociażby do stworzenia odpornej na warunki atmosferyczne, gustownej elewacji budynku, eleganckiej obudowy kominka, czy zastosowania w przypadku tworzenia modnej w ostatnich czasach „małej architektury” wewnętrznej.
Na polskim rynku w szczególności popularne są dwa rodzaje cegły klinkierowej. Jest to cegła maszynowa (gładka, ryflowana) oraz rozbiórkowa, czyli cegła formułowana ręcznie. Rodzaje cegły klinkierowej różnią się od siebie przede wszystkim: rozmiarem, kolorystyką, strukturą oraz ceną. Droższa z dwojga jest oczywiście cegła formułowana ręcznie, która jest przede wszystkim skierowana do bardzo wymagających klientów, którzy stawiają na oryginalność i wysokiej klasy, jakość materiału.
Dlaczego warto zastosować właśnie ten konkretny rodzaj cegły w naszej nieruchomości? Bowiem cegły klinkierowe są produktem o wysokim stopniu odporności na różnego typu uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne, przez co bardzo często długimi latami nie wymaga jakiejkolwiek renowacji od swoich właścicieli. W przypadku zastosowania go do utworzenia elewacji budynku zapewnia on doskonałą izolację akustyczną i termoizolacyjną ścian całego lokum, przez co pozytywnie wpływa na komfort życia i zmniejszenie kosztów ogrzewania.