» Ocieplenia
» Docieplenia
» Tynki
» Elewacje
» Styropian
» Blachodachówka
» Klinkier
» Cegła klinkierowa
» Ocieplanie poddaszy
» ocieplanie budynków styropianem
» Kostka brukowa cennik
» Układanie kostki brukowej
» Mieszalnia farb
» Wełna mineralna
» docieplamy dom
» Systemy dociepleń
» Termoorganika
» Izolbet
» Tynk akrylowy
» Materiały ociepleniowe
» Docieplanie bloków
» Tynk akrylowy
» Tynk silikatowy
» Tynk silikonowy
» Tynk mozaikowy
» Zimne ściany
» Docieplenia Warszawa
» Ciepły dom
» Sposób na ciepłą zimę
» Zimne kamienice
» Docieplanie na szybko
» Budowa domów pod klucz
Układanie kostki brukowej
Zastanawiasz się, w jaki sposób ułożyć kostkę brukową w okolicy Twojej posiadłości? W takim razie świetnie, że trafiłeś na ten poradnik, bowiem przeprowadzimy Cię w nim przez cały proces układania kostki.
1. Nasze prace powinniśmy rozpocząć od właściwego przygotowania podłoża, a dokładniej rzecz ujmując - usunięcia zewnętrznej warstwy grunt o grubości około 30 centymetrów. W następnej kolejności bardzo istotne jest właściwe oczyszczenia powstałego wykupu z korzeni roślin, które mogłyby w przyszłości powodować niebezpieczne dla powstałej „powierzchni” osiadanie gruntu. Gdy już tego dokonamy to w tym etapie prac pozostanie nam jedynie właściwa niwelacja gruntu.
2. W kolejnej fazie prac należy zająć się wykonaniem odpowiedniej podbudowy, która będzie odpowiedzialna za przenoszenie obciążeń z nawierzchni na grunt. W przypadku układania kostki brukowej w ogrodzie zaleca się, aby grubość podbudowy wynosiła około 15 centymetrów. Po stworzeniu podbudowy powinno zadbać się także o właściwą podsypkę, czyli warstwę wyrównawczą.
3. Po wykonaniu tych wszystkich czynności możemy już przejść do sedna sprawy, a więc układania kostki brukowej. W tym wypadku najważniejszą zasadą, której należy przestrzegać jest to, aby układanie rozpoczynać od strony nawierzchni obramowanej palisadami, krawężnikami itd., a następnie podążać w stronę środka. Pozwoli to, bowiem uniknąć sytuacji, w której będziemy niszczyli wcześniej przygotowaną posypkę i utrudniali sobie całą pracę.
4. Ostatni etap to ubijanie nawierzchni. Istotne jest, aby przed jego rozpoczęciem upewnić się, iż wszystkie spoiny w kostkach są wypełnione suchym piachem. Następnie warto oczyścić całą powierzchnię kostek i rozpocząć proces ubijania. Najlepiej wykorzystać do tego płytę wibracyjną posiadającą specjalne zabezpieczenia.