docieplamy dom


Docieplamy dom: Postacie wełny mineralnej

 

Wełna mineralna to obok styropianu jeden z najpopularniejszych materiałów, wykorzystywanych przy izolacji termicznej, ale w tym przypadku także akustycznej. I tak, jak pod postacią płyt jest wszystkim dobrze znana, tak pozostałe formy, w jakich jest dostępna, dla wielu pozostają wciąż zagadką.

Warto zatem zwrócić uwagę na maty. Te przedstawiają się jako rolki o odmiennych wymiarach, a także grubości. Wszystkie są jednak miękkie i elastyczne, co więcej łatwe w aplikacji, dlatego też dla laika będą najlepszym rozwiązaniem. Dzięki nim nie trzeba bowiem precyzyjne docinać każdego kawałka, a uzyskując i tak właściwą szczelność. Wśród mat, wyszczególnić można także maty laminowane, które wykończone są welonem szklanym lub aluminiową folią. Dzięki zaś ocynkowanemu drutowi, przedstawiają one większą sztywność i wytrzymałość, w porównaniu ze swoimi tradycyjnymi odmianami.

Istotne znaczenie mają także granulaty, które to są luźnym materiałem, dzięki którym możemy izolować zakamarki. Wprowadzenie granulatu wymaga jednak użycia specjalnych maszyn, w przypadku natomiast szczelin i stropów, będzie to niezbędne.


PROMOCJE: