» Ocieplenia
» Docieplenia
» Tynki
» Elewacje
» Styropian
» Blachodachówka
» Klinkier
» Cegła klinkierowa
» Ocieplanie poddaszy
» ocieplanie budynków styropianem
» Kostka brukowa cennik
» Układanie kostki brukowej
» Mieszalnia farb
» Wełna mineralna
» docieplamy dom
» Systemy dociepleń
» Termoorganika
» Izolbet
» Tynk akrylowy
» Materiały ociepleniowe
» Docieplanie bloków
» Tynk akrylowy
» Tynk silikatowy
» Tynk silikonowy
» Tynk mozaikowy
» Zimne ściany
» Docieplenia Warszawa
» Ciepły dom
» Sposób na ciepłą zimę
» Zimne kamienice
» Docieplanie na szybko
» Budowa domów pod klucz
Zimne ściany
ZADZWOŃ ZAPYTAJ O WYCENĘ DOCIEPLENIA BUDYNKU tel.503-501-002
Zimne ściany: System suchy ogrzewania ściennego i jego montaż
Ogrzewanie powierzchniowe to w wielu wypadkach pierwszy stosowany sposób na ogrzanie ścian. System suchy ogrzewania ściennego, realizowany jest w inny sposób niż w metodzie przeciwstawnej. Tutaj grzejnik ścienny nie wykorzystuje tynku półpłynnego. Różnicą zasadniczą jest zamocowanie elementów systemów. W zwyczajnym, mokrym, rura grzewcza, jest montowana do ściany oraz pokrywa się ją warstwą tynku, by po ukończeniu prac, niczym nie odstawała od reszty budynku.
Przybliżając temat, system suchy, wiąże się z płytami gipsowo-włóknowymi, prezentującymi grubość 15 mm, w których wbudowane są rury grzewcze. Płyty te przedstawiają wiele atutów, z czego najważniejszymi jest odporność na zimno czy ogniotrwałość.
Co do montażu nie jest on zbyt skomplikowany. Płyty trzeba umieścić na listwach blaszanych albo drewnianych, zakładanych pionowo na ścianach w odległości 31,2 cm (połowa szerokości płyty). Poza przymocowaniem do konstrukcji, płyty należy wzajemnie kleić, a w przestrzeń między listwami wprowadzić elastyczny materiał izolacyjny. Warto także pamiętać o pozostawieniu luzu dylatacyjnego co kilka płyt, mierzącego maksymalnie 5 mm.
Aby zachować właściwy porządek, najpierw należy ułożyć płyty, wypełnić szczeliny dylatacyjne oraz inne otwory, a na koniec osuszyć pomieszczenie.
Wraz ze spadającymi cenami materiałów budowlanych rośnie zainteresowanie remontami mieszkań i domów. Najczęściej wykonywanym remontem jest aktualnie docieplanie elewacji, polegające na pokryciu ścian odpowiednim materiałem docieplającym i położeniu na nim nowej elewacji. Do docieplania wykorzystuje się wełnę mineralną i płyty styropianowe. Obydwa sposoby są skuteczne, jednak przed rozpoczęciem docieplania warto wybrać elewację, jaką będziemy na nie kłaść.
W większości przypadków lepszy do pokrycia okazuje się styropian, który posiada dużo bardziej zbitą i gładką strukturę. Styropian jest również tańszą metodą docieplania, jednak w tym przypadku ważny jest dobór grubości styropianu. W przypadku wełny mineralnej grubość ma mniejsze znaczenie, ponieważ gwarantuje ona dużo lepszą izolację cieplną.
W przypadku gdy nie mamy możliwości położenia grubej warstwy docieplenia wełna okazuje się wręcz idealnym materiałem. Ważne jest, by prace dociepleniowe były przeprowadzane bardzo dodłanie, ponieważ wystarczą niewielkie szczeliny by elewacja ulegała szybkiej degradacji, a dom mimo docieplania pozostawał zimny i w dodatku zachodził wilgocią.