Klinkier


Klinkier jest materiałem z tworzywa ceramicznego, który coraz częściej znajduje zastosowanie na rynku budowlanym w naszym kraju. Wytwarzany jest on w procesie wypalanie różnego rodzaju glin takich jak chociażby: gliny żelaziste, gliny wapienno-żelaziste czy gliny wapienno-magnezjowe.

Najczęściej znajduje on zastosowanie przy produkcji cegieł. Można dzięki niemu uzyskać chociażby cegły budowlane, kominowe czy też cegły kanalizacyjne, używane przy budowie sieci kanalizacyjnych.

W szczególności cegły budowlane, wytwarzane z klinkiery, cieszą się bardzo dużym uznaniem w naszym kraju. Doskonale nadają się one, bowiem do tworzenia elewacji domków jednorodzinnych, budowy kominów czy tworzenia gustownej aranżacji wnętrz (obudowy szafek, zlewu itd.).

Klinkier jest, bowiem materiałem odpornym na działanie promieni słonecznych (UV), dzięki czemu może być stosowany na zewnętrz budynku bez jakichkolwiek obaw, iż w szybkim okresie czasu wyblaknie. Jest on także bardzo odporny na mróz, i posiada niską nasiąkliwość, która jest gwarantem tego, iż raz zastosowane cegły z klinkieru będą służyły ich właścicielowi przez długie lata, bez konieczności ich ponownego malowania czy renowacji.

Zastosowanie cegieł wykonanych z klinkieru jest z pewnością świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które przede wszystkim dbają o ładną aranżację wnętrz swoim domów czy mieszkań. Jak, bowiem twierdzi wielu światowej klasy projektantów – cegły jak żaden inny materiał, stosowany do wykańczania wnętrz lokalu, potrafią stworzyć elegancki klimat i niepowtarzalną atmosferę danej nieruchomości.


PROMOCJE: