Sposób na ciepłą zimę


ZADZWOŃ ZAPYTAJ O WYCENĘ DOCIEPLENIA BUDYNKU tel.503-501-002

 

Sposób na ciepłą zimę: Płyty klimatyczne

 

Pomieszczenia poza izolacją zewnętrzną, izolowane są często również od wewnątrz. W przypadku jednak ścian wciąż przemrożonych nie jest to dobre rozwiązanie. Nałożenie na nich styropianu lub wełny całkowicie odcina ją od wnętrza mieszkania, a zatem ciepłego powietrza. Dzięki temu przegroda nie tylko staje się zimniejsza, ale na jej powierzchni osadza się wilgoć.

Płyty, które są rozwiązaniem tego problemu i umożliwiają ocieplanie od wewnątrz, produkowane są z silikatu wapiennego. Są dostępne jako płyty samonośne i nie wymagają zbyt wielkich umiejętności, by odpowiednio je zamontować. Wystarczy je bowiem po prostu przykleić do odpowiedniej ściany.

Główną zaletą tego materiału są właściwości kapilaryzacyjne, dzięki którym ewentualna wilgoć, rozkłada się na całej powierzchni płyty i zostaje błyskawicznie odparowana. Do produkcji płyt klimatycznych używa się piasku i wapna, a kapilarność, zawdzięczają one kryształkom silikatu, które zaś budują szkielet mikroporowaty.

Jeśli więc ocieplać wnętrza, to właśnie w ten sposób.

Co roku właściciele domów wydają spore pieniądze, by ograć dom do przyzwoitej temperatury. Właściciele nowszych budynków mają ułatwione zadanie, ponieważ już podczas budowania użyto dobrego ocieplenia, które jest w stanie odpowiednio izolować dom od zimna. Niestety mieszkańcy starszych budynków mają ciągły problem z zimnymi mieszkaniami.

Jedynym sposobem, by zapobiec dużym wydatkom zimą jest odpowiednie docieplenie elewacji. Wystarczy skuć aktualną elewację i na jej miejsce przykleić odpowiedni izolator ciepła. Aktualnie wykorzystuje się dwie izolacje. Pierwszą z nich są niedrogie płyty styropianowe, w których główną rolę gra grubość i zbicie materiału. Ważne jest, by kleić je z dużą dokładnością, by nic nie dostawało się między styropian i ścianę, oraz żeby płyty były równe.

W przypadku gdy płyty położone są niedokładnie wzrasta koszt elewacji, oraz jest ona narażona dużo bardziej na degradację. W przypadku wełny mineralnej dużo mniejsze znaczenie ma grubość warstwy izolacyjnej, ponieważ posiada ona dużo lepsze właściwości utrzymywania ciepła. Niestety materiał ten jest droższy od styropianu, a w dodatku trudniej jest później nanosić na niego elewację. Przy kładzeniu tynku na wełnę mineralną musimy użyć go więcej i użycie tynków cienkowarstwowych robi się całkowicie nieopłacalne.


PROMOCJE: