Ciepły dom


ZADZWOŃ ZAPYTAJ O WYCENĘ DOCIEPLENIA BUDYNKU tel.503-501-002

Gdy za oknem pada śnieg i panuje naprawdę mroźna zima, dobrze jest posiadać dobrze ocieplony dom. Niestety nie każdy dom podczas jego budowy miał dobrze przemyślane ocieplenie, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na docieplanie elewacji. Na czym to polega? Najprościej rzecz ujmując należy skuć aktualną elewację i położyć w jej miejsce warstwę izolacji cieplnej. Do dyspozycji mamy tutaj płyty styropianowe oraz wełnę mineralną.

Styropian jest najtańszym rozwiązaniem, jednak w jego przypadku najważniejszą rolę odgrywa idealna dokładność klejenia, oraz grubość płyt. Jeśli wybierzemy zbyt cienkie płyty, może się okazać, że docieplenie przyniesie niewielkie efekty.

W przypadku wełny mineralnej grubość arkuszy odgrywa dużo mniejszą rolę, ponieważ jest ona lepszym izolatorem ciepła. Niestety wełna mineralna jest droższa od waty, dlatego też ludzie dużo częściej decydują się na stytopian. Dodatkowo przy wyborze styropianu mamy dużo większe spektrum możliwości przy wykonywaniu elewacji. Płyty styropianowe są idealnie równe, co ułatwia kładzenie dowolnego tynku i pozwala na wykorzystanie tynków cienkowarstwowych. Oczywiście na wełnie mineralnej również można położyc każdy tynk, jednak będzie to trudniejsze i bardziej kosztowne.


PROMOCJE: