Docieplenia Warszawa


ZADZWOŃ ZAPYTAJ O WYCENĘ DOCIEPLENIA BUDYNKU tel.503-501-002

 

Docieplenia Warszawa: Sposób na oszczędność

 

Dzięki dociepleniu budynku, mamy szansę nie tylko o każdej porze roku czuć się w swoim domu swobodnie, ale także sporo zaoszczędzić zwłaszcza w okresie grzewczym. Przez ściany zewnętrzne, piwnice, dach oraz stropy ucieka najwięcej ciepła. Musisz wiedzieć, że to spore straty, niejednokrotnie osiągają nawet 50% wytwarzanego ciepła. To tak, jakby połowa Twoich pieniędzy, wydawanych na węgiel, po prostu była wyrzucana do śmieci! Koszty ogrzewania zimą, w domu nieocieplonym mogą wzrosnąć o 40%.

 

Zwróć uwagę również na fakt, iż w przypadku gdy ściany będą ocieplone, powietrze wewnątrz domu, będzie nagrzewało się szybciej. Dzięki temu nie tylko poczujesz się lepiej, ale oszczędzisz pieniądze. Termoizolacja to zresztą rozwiązanie nie tylko na zimę. Oczywiście w okresie grzewczym najbardziej widać oszczędności, ale latem, kiedy za oknem jest gorąco, dzięki termoizolacji, w Twoim wnętrzu będzie chłodno! Jedna decyzja, jedno przedsięwzięcie, a tak wiele korzyści przez cały rok.

 

Ocieplać ściany możesz na przynajmniej dwa sposoby, których podział uzależniony jest od wykorzystanego materiału dociepleniowego. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest system styropianowy i system z wełną mineralną. Oba systemy posiadają różne parametry, ale najważniejsze cechy czyli izolacyjność cieplna oraz metoda jaką należy je montować pozostają takie same lub bardzo zbliżone.

Systemy zbudowane są w taki sam sposób, płyty izolacyjne, zaprawa klejowo-szpachlowa oraz warstwa zbrojąca, to główne ich elementy. Każda część prac, wykonana dokładnie i starannie, spowoduje stworzenie systemu trwałego i skutecznego, który zimą da mieszkańcom niezbędne ciepło, a latem ochłodzi każdego, kto naprawdę ma dość upałów.

 

Tworząc samodzielnie system ociepleniowy, trzeba pamiętać, by grubość docieplenia, była właściwa, a zarazem pozwoliła, stworzyć przegrodę cieplną oczekiwanych rozmiarów.

Klimat ciągle się zmienia i niestety odbywa się to ciągle na niekorzyść człowieka. Zimy w Polsce stały się niesamowicie mroźne, co spowodowało konieczność przeprowadzenia dociepleń w wielu domach. Osoby, które nie zdążyły przed zimą zapewne teraz stoją przed tym problemem, ponieważ następna zima może być jeszcze ostrzejsza. Gdy podejmie się już decyzję o konieczności docieplenia domu pojawia się bardzo ważne pytanie. Docieplać dom samemu, czy wynająć profesjonalistów?

Pierwsze rozwiązanie wydaje się być najbardziej oszczędnym, a co za tym idzie i najsensowniejszym, jednak nie jest to do końca prawda. Jeśli nie znamy się sami na pracach remontowo budowlanych możemy automatycznie zrezygnować z pomysłu docieplania na własną rękę. Nie umiejętnie przeprowadzone prace mogą zniszczyć strukturę ścian i doprowadzić do większego wychłodzenia domu. Dodatkowo jeśli warstwa izolacyjna jest położona niedokładnie, to mamy gwarancję, że elewacja będzie ulegała szybkiej degradacji i dopuszczała do ściany wilgoć. Z tego też powodu w domu może pojawić się grzyb i szkodliwe mikroorganizmy.

Dużo lepszym pomysłem jest zatrudnienie profesjonalnej firmy, która da nam gwarancję na swoje wykonanie, dzięki czemu nawet w przypadku źle wykonanych prac nie będziemy musieli po raz drugi inwestować pieniędzy w to samo docieplenie.

W bieżacym roku pojawiło się w sprzedaży, wiele towarów do docieplania, nie mających dopuszczenia do obrotu w Polsce. Także wielu znanych producentów, zaczęło oferować do sprzedaży nowe produkty, m.in. kleje, nie mające dopuszczenia do obrotu w Polsce. Produkty te nie posiadają Aprobaty Technicznej i Certyfikatu. Jednym ze składników w tych produktach jest wapno, które nie powinno być stosowane w klejach do docieplania. Obecność wapna eliminuje stosowanie kleju do nakładania tynków akrylowych. Zanim kupisz taki produkt, przeczytaj Aprobatę i Certyfikat dla produktu. Dotyczy to tzw. " szczególnie tanich" klejów sprzedawanych do przyklejania styropianu oraz do zatapiania siatki z włókna szklanego. Kupisz tanio, ale kto poniesie konsekwencje zastosowania niewłaściwego towaru ? Konsekwencje takiego zakupu poniesie napewno; Nabywca i Wykonawca. Docieplasz tanio, jeżeli spełnione będą nastepujace warunki. Warunek podstawowy, prace wykonujemy, raz a dobrze. Pozostałe warunki; -prace należy wykonywać po opracowaniu procesu technologicznego docieplania i zgodnie z tym procesem, -stosowac towary dopuszczone do obrotu, -prace docieplające może wykonać ekipa mająca stosowne kwalifikację -firma powinna mieć doświadczenie w wykonywaniu prac docieplających, Wykonawca powinien udzielić gwarancji na wykonane prace.


PROMOCJE: