Materiały ociepleniowe


ZADZWOŃ ZAPYTAJ O WYCENĘ DOCIEPLENIA BUDYNKU tel.503-501-002

Materiały ociepleniowe używane są w celu poprawienia termoizolacyjności termicznej danego lokalu, a co za z tym związane - znacznego zmniejszenie kosztów jego ogrzewania. Biorąc pod uwagę fakt, iż ceny ropy naftowej i gazu w najbliższych latach z całą pewnością będą stopniowo rosły to nietrudno wywnioskować, że wraz z tymi wzrostami na świecie zostanie zanotowany znaczący wzrost kosztów za energię. Jedynym skutecznym rozwiązaniem, w celu uniknięcia „bankructwa”, wydaje się być, zatem zastosowanie odpowiednich materiałów ociepleniowych, które dzięki swoim właściwością wpłyną na zahamowani ucieczki ciepła z naszych lokali i skutecznie zmniejszą wysokość opłacanych rachunków za ogrzewanie.

Według wielu renomowanych firm budowlanych zastosowanie dobrej, jakości materiałów ociepleniowych może wiązać się z obniżeniem wydatków na ogrzewanie nawet do 70 procent! W sklepach spotkamy się jednak z naprawdę wieloma materiałami ociepleniowymi, w które zatem warto zainwestować?

Do najpopularniejszych materiałów ociepleniowych na polskim rynku zalicza się przede wszystkim wełnę mineralną i styropian. Zaletami wełny mineralnej są z pewnością wysoka odporność na chemikalia i dobra izolacyjność akustyczna. Styropian natomiast jest materiałem odpornym na działanie różnych niekorzystnych warunków atmosferycznych, pleśni i bakterii, co wpływa na jego trwałość. W przypadku zastosowania jednego jak i drugiego materiału ociepleniowego można zatrzymać taką samą ilość ciepła wydostającego się z naszego lokum. Biorąc jednak pod uwagę zdecydowanie mniejsze koszty związane z kupnem styropianu to on wydaje się być najlepszym materiałem ociepleniowym dostępnym obecnie w sklepach w naszym kraju.


PROMOCJE: