Mieszalnia farb


Mieszalnie farb są zakładami, które coraz częściej spotykamy w naszym kraju. Ich powstawanie jest głównie spowodowane faktem, iż konsumenci stawiają przed sklepami budowlanymi coraz to większe wymagania dotyczące kolorystyki kupowanych towarów i szybkości ich dostarczania. Jeżeli dana firma chce, zatem w sposób szybki i elastyczny odpowiadać na potrzeby, nawet najbardziej wymagających klientów, to otworzenie własnej mieszalni farb wydaje się być jedynym rozwiązaniem.

Dzięki temu sklep, który zainwestował w tego rodzaju biznes, może zaoferować swoim klientom farby w blisko 80 000 różnych odcieni, nawet tych, które nie występują w standardowej ofercie producentów farb. Co bardzo istotne to także fakt, iż dzięki mieszalni wszystkie prace realizowane są w bardzo krótkim okresie czasu, od momentu złożenia zamówienia.

Faza produkcji farby zamówionej przez klienta przebiega zazwyczaj w 3 etapach:

1. Faza zlecenia – sklep otrzymuje zlecenie na farbę o kolorze wybranym z katalogu bądź konkretnie sprecyzowanym odcieniu z poza oferty;
2. Faza recepturowania – wskazaną barwę mierzy się specjalnym spektrometrem, dzięki czemu można umieścić ją w odpowiedniej przestrzeni barwnej. Następnie przystępuje się do stworzenia odpowiedniej receptury wytworzenia, a więc do wyboru odpowiednich pigmentów, suszek i innych składników nadających farbie żądany kolor;
3. Faza produkcji – ostatnia z faz mająca na celu wyprodukowanie zamówionego odcieniu farby.

Po fazie produkcji sklep może wydać klientowi zamówioną farbę bądź błyskawicznie pomalować nią zamówiony przez konsumenta produkt.


PROMOCJE: