Zimne kamienice


ZADZWOŃ ZAPYTAJ O WYCENĘ DOCIEPLENIA BUDYNKU tel.503-501-002

W ostatnich latach budżety wielu miast zostały powiększone o pieniądze przeznaczone na remonty starych budynków. Pierwszeństwo w remontach uzyskały wszystkie kamienice należące do miasta, które już od dawna wymagają renowacji, jednak zawsze brakowało na to pieniędzy. Najważniejszym zabiegiem jaki trzeba wykonać w tych budynkach to docieplenie elewacji.

Kamienice mają to do siebie, że posiadają grube i bardzo zimne mury, które słabo izolują w czasie zimy. Po przeprowadzeniu odpowiedniego docieplenia elewacji kamienice stają się ciepłe i ich ogrzanie staje się dużo tańsze. Docieplaniem elewacji w kamienicach zajmują się firmy, które startują w oficjalnych przetargach. Są to z reguły profesjonalne firmy, które dokładnie wykonują swoją pracę.

Kamienice dociepla się głównie płytami styropianowymi, które gwarantują bardzo dobrą izolację cieplną, oraz dają możliwość dużo tańszego i prostszego wykonania elewacji. Przy użyciu wełny mineralnej dużo trudniej nanosi się elewację i praktycznie niemożliwe staje się odtworzenie zdobień identycznych z tymi, które były naniesione na kamienicę przed docieplaniem. Niekiedy jest to wymóg konserwatora zabytków, w przypadkach gdy kamienica została wprowadzona w rejestr.


PROMOCJE: